Nasza propozycja to miesięczne lub roczne pakiety abonamentowe skonstruowane z myślą o stałej , profesjonalnej opiece nad każdym komputerem / laptopem-pozwalające na uniknięcie większości     problemów programowych /  systemowych i sprzętowych.
Każdy może dobrać dla siebie dogodną  formę serwisowania komputera , na każdą kieszeń i na każde potrzeby.
W zależności od sytuacji dostępne są usługi dodatkowe
Copyright 2014 - SpecLab
biuro@speclab.com.pl
Druga kategoria awarii problemy sprzętowe (hardware): prym wiodą te, które wynikają głównie z beztroski samych użytkowników. Jak wynika ze statystyk , najczęstszym problemem sprzętowym laptopów jest... mechaniczne uszkodzenie kabla zasilającego lub zasilacza. Na drugim miejscu uszkodzeń (18 proc.) znalazło się  coś niemal całkowicie niezależnego od użytkownika - awarie twardych dysków.
Badania statystyczne podają, że prawie jedna czwarta zgłoszonych przypadków dotyczy awarii zasilaczy. Są to zazwyczaj mechaniczne uszkodzenia wtyczek i kabli, choć zdarzają się także awarie układu elektronicznego. Niemal równie często przydarzają się awarie dysków twardych (co piąty przypadek) i układów chłodzenia (co szósty przypadek). Ponad 10% przypadków dotyczy uszkodzenia matryc w laptopach. Inne częste usterki to: uszkodzenia gniazd, połamanie zawiasów i obudowy, uszkodzenia klawiatur, napędów optycznych, taśm i przewodów sygnałowych .
Nasza oferta specjalna - abonamenty na serwis laptopów / komputerów !!!
Nasza oferta usługowa:

- Usuwanie wszelkich awarii komputerowych
- Czyszczenie laptopa (zapobieganie przegrzewaniu)
- Wymiana matryc, płyt głównych, kart graficznych
- Optymalizacja / Przyśpieszanie pracy laptopa / komputera
- Modernizacja i poprawa parametrów sprzętu komputerowego
- Instalacja lub reinstalacja systemów operacyjnych
- Instalacja / aktualizacja sterowników
- Instalacja i konfiguracja Internetu
- Usuwanie wirusów i innych zagrożeń
- Instalacja / reinstalacja oprogramowania użytkowego
- Naprawa i wymiana układów BGA
- Konfiguracja komputera i urządzeń peryferyjnych (drukarka, skanery, itd.)
- Doradztwo w zakresie zakupu sprzętu komputerowego
- Konfiguracja urządzeń sieciowych, zabezpieczenia na  najwyższym poziomie
- Oraz wiele innych usług
Fakt 2: wybierz -  Zapobieganie awariom komputerów ?  czy naprawa po awarii ?

Użytkownicy komputerów nie wiedzą co robić po awarii i sami zmniejszają szanse na odzyskanie danych
        30zł/ mc                    45 zł / mc                  55 zł / mc                55 zł / mc
      250 z
ł / rok                350 zł / rok               450 zł / rok              550 zł / rok
Fakt 1: Czy wiesz że: Laptopy psują się dwadzieścia razy częściej niż samochody ! 
Firma SquareTrade zajmująca się sprzedażą i obsługą gwarancyjną sprzętu komputerowego przedstawiła raport dotyczący awaryjności laptopów, oparty na analizie 30 tys. sprzedanych urządzeń. Z raportu wynika, że aż jedna piąta (20%) laptopów psuje się w ciągu trzech lat od daty zakupu.
Niestety, cena laptopa nie idzie w parze z jakością, czyli drogi laptop nie oznacza automatycznie mniejszej awaryjności. Co prawda według raportu droższe laptopy psują się odrobinę rzadziej niż tańsze, ale różnica jest tak mała, że można ją pominąć. Klient spodziewa się, że drogi sprzęt będzie od tańszego obardziej niezawodny niż różnica 2.5%.
Pierwszą kategorię awarii stanowią problemy z oprogramowaniem. Ponieważ producenci sprzętu mają zazwyczaj podpisane umowy z twórcami aplikacji, do fabrycznie nowych komputerów dorzucają całe tony tzw.  crapware'u - niepotrzebnych programów, które obciążają system, a na dodatek są często zupełnie bezużyteczne - istnieją ich lepsze, darmowe odpowiedniki.  Crapware w połączeniu z masowo instalowanymi w systemie najnowszymi hitami sieci Torrent i innych usług wymiany plików daje gwarancję, że nawet całkiem wydajny komputer zacznie z czasem popadać w filozoficzną zadumę . Beztroska użytkowników zapominających o takim detalu jak usuwanie z systemu zbędnych aplikacji skutkuje telefonem do serwisu i fachowym przedstawieniem problemu: komputer działa za wolno (24 proc. zgłoszeń dotyczących software'u). Na drugim miejscu zwynikiem 17 proc. znajdują się wirusy.
Łatwo się domyślić, że wiele z wymienionych powyżej usterek nigdy by nie powstało, gdyby właściciele notebooków dbali o nie jak należy. Choć jakość wykonania komputerów przenośnych, nie zawsze jest taka, jak być powinna, to jednak w znacznej części przypadków wizyta w serwisie wynika z niedbalstwa lub niewiedzy użytkownika i zazwyczaj kosztuje niemało.

Kupując komputer - czy to stacjonarny, czy laptop - musimy być świadomi, że poza przyjemnością z jego użytkowania prędzej czy później pojawią się mniejsze lub większe problemy.
Komputer można porównać do samochodu. Trzeba o niego dbać i regularnie serwisować, ale i tak od czasu do czasu wizyta w serwisie (komputerowym bądź samochodowym) nas nie ominie. Warto zatem wiedzieć, co można zrobić, żeby wydłużyć czas bezwaryjnej pracy.
Na samym początku wyjaśnienie  - opisane tu czyszczenie laptopa dotyczy jego wnętrza a nie obudowy. Co prawda czysta obudowa notebooka nierzadko sprawia, że praca na nim jest przyjemniejsza, jednakże nie ma ona większego wpływu na jego działanie. Za to zanieczyszczenia wewnątrz komputera często powodują kłopoty w jego pracy. Najczęstszym niepożądanym gościem w komputerze jest kurz. Nie jest to dziwne, ponieważ kurz znajduje się praktycznie wszędzie tam gdzie ludzie - może go być tylko więcej lub mniej. Laptop podczas pracy zasysa powietrze potrzebne do chłodzenia nagrzewających się elementów: procesora, chipsetów, pamięci. Wraz z powietrzem do wnętrza laptopa dostaje się kurz. Część wylatuje, natomiast część osadza się na wewnętrznych podzespołach. Po pewnym czasie kurzu jest tak dużo, że utrudnia przepływ powietrza i przez to chłodzenie komputera. 
Fakt 3: Konserwacja bieżąca komputera - prosty sposób na uniknięcie kłopotów!!!

                    Czyszczenie laptopa - konieczność czy ekstrawagancja ???
Objawy nieprawidłowego działania systemu Windows, to: komunikaty o różnego rodzaju błędach lub niebieski ekran pojawiający się podczas normalnego korzystania z komputera i powodujący najczęściej restart komputera. Jednak najbardziej poważną postacią awarii systemu Windows jest brak uruchomienia systemu po uruchomieniu komputera.  W grupie przyczyn softwarowych za najczęstsze uważa się: zawirusowanie systemu, uszkodzenie struktury logicznej dysku twardego / partycji (system nie ładuje się), przeładowanie systemu różnym oprogramowaniem ładowanym podczas startu, duży stopień fragmentacji dysku twardego (nie dotyczy to dysków SSD). Problemy software'owe są z reguły przyczyną ogólnego spowolnienia systemu, dziwnego zachowywania (np. samoczynne uruchamianie nieznanych programów, zmiany stron startowych przeglądarek, brak dostępu do Internetu itp.). 
Fakt 4:  Konserwacja bieżąca systemu operacyjnego laptopa -   jest to najprostszy
               i najta
ńszy sposób na uniknięcie kłopotów!!! 
Oto przykładowe skutki braku bieżącej konserwacji komputera (te problemy możesz ominąć) :

Brak możliwości uruchomienia komputera, samoczynne restarty uniemożliwiające pracę na komputerze, wyłączanie się laptopa
Zawieszanie się komputera w czasie pracy, brak możliwości dostępu do programów / plików, uszkodzenie programów
Utrata danych a w szczególności plików, dokumentów, zdjęć, muzyki, ważnych danych, uszkodzenie danych powodujące brak odzysku
Brak połączenia z Internetem lub  zrywanie połączenia, brak dostępu do usług bankowości i zakupów, sieci społecznościowych, poczty
Końcowy wynik problemów systemu to uszkodzenie fizyczne podzespołów laptopa / komputera (często duży  koszt napraw)

                                   
  Ile dni chcesz być bez komputera i jakie koszty chcesz ponieść???
Fakt 5:  Fizyczne skutki braku bieżącej konserwacji systemu operacyjnego i laptopa
Fakt 6:  Proponowane rozwiązanie : stała , profesjonalna opieka nad komputerem /
               laptopem
(tabela powyżej)
Zadbaj zatem o swój komputer / laptop - skorzystaj z naszej propozycji abonamentów !!!
Serwis inny niż wszystkie ...
Serwis / Naprawa :  Laptopy
Doradztwo - nasz pomysł na serwis / obsługę Klienta
Program Opieki nad Komputerem - zapraszamy Klientów
Tablety
Smartfony